Tradičná výroba vlákien v spoločnosti Chemosvit Fibrochem začala už v roku 1934. Počiatočnú výrobu viskózových a neskôr polyamidových vlákien, nahradila v roku 1974 výroba polypropylénových jemných vlákien pod menom PROLEN®. Počas viac ako štyridsaťročnej histórie sa značka PROLEN® predstavila na všetkých kontinentoch našej planéty a využíva sa okrem iných aplikácií v termooblečení mnohých známych športových značiek. Vlastné technologické a výrobné know-how a pokročilé manažérske postupy sú zárukou dlhodobej stability pre každého zákazníka. Chemosvit Fibrochem s.r.o. je dnes najsilnejším a najskúsenejším výrobcom multilamentných polypropylénových vlákien s nízkou jemnosťou v Európe.

Vlákno Prolen® jedno z najekologickejších v súčasnosti existujúcich vlákien, pretože pri jeho výrobe sa používa menej energie s takmer nulovou spotrebou vody, bez použitia pesticídov a insekticídov ako je to v prípade prírodných vlákien, a jeho výroba neznečisťuje životné prostredie a ovzdušie. Farbí sa v hmote. To znamená, že pri jeho farbení nedochádza k emisiám škodlivých chemikálií a neminie sa ani liter vody ako je to u iných druhov vlákien, najmä tých povrchovo farbených. Používané certifikované pigmenty sú permanentne zakotvené v matici polypropylénového polyméru, neemigrujú do pokožky alebo vody, a zachovávajú si tak farebnú sýtosť a stálosť počas celej životnosti finálneho produktu. Disperzné a povrchové farbivá používané na farbenie polyesterov, či bavlny sa postupne uvoľňujú nielen do odpadových vôd, ale aj do pokožky a môžu byť zdrojom tvorby alergií a kožných problémov. Zdravotná bezpečnosť, hypoalergénne, hydrofóbne a funkčné vlastnosti vlákien Prolen prinášajú ekologickú alternatívu s výnimočnými úžitkovými parametrami finálnych výrobkov.

Do škály našich produktov a výrobných línií patria:

Certikovaná výroba a produkty sú garanciou top kvality v textilnom, medicínskom, automobilovom, aeronautickom, poľnohospodárskom, stavebníckom, potravinárskom a nábytkárskom priemysle.

Medzi naše ďalšie značky patria: